Március 15-e, a magyar nemzeti ünnep, az emlékezet és az összetartozás napja. Ezen a napon megemlékezünk elődeinkről, akik bátorságukkal és áldozatkészségükkel hozzájárultak a szabadságért vívott küzdelmekhez. De mit is jelent ez a nap a mai modern világban, és miért fontos az üzenete még ma is?

Széchenyi István idézete, mely szerint „Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn”, mély bölcsességet hordoz. A múlt tisztelete nemcsak azért fontos, mert megismerjük és megértjük, honnan jöttünk, hanem azért is, mert a múlt tapasztalatai iránymutatást adnak számunkra a jelenben és a jövőben. A múltat tiszteletben tartva és tanulva belőle, képesek vagyunk okulni hibáinkból és erényeinkből egyaránt. A múlt emlékei segítenek nekünk abban, hogy megalapozott döntéseket hozzunk a jelenben, és építsük a jövőnket a múltból merített bölcsességgel és értékekkel.

A könyvek ebben az összefüggésben különleges szerepet játszanak. A könyvek nemcsak az elmúlt évszázadok és évezredek tudásának és tapasztalatainak őrzői, hanem olyan eszközök is, amelyek segítségével kapcsolatba léphetünk a múlttal, megérthetjük azt, és továbbörökíthetjük a jövő generációinak. A könyvtárak és könyvek minden egyes lapja egy kis szeletet képvisel az emberiség kulturális örökségéből, amelyek segítenek nekünk megérteni a múltat, értékelni a jelent, és alakítani a jövőt.

Ahogy ünnepeljük Március 15-ét, ne feledkezzünk meg arról, hogy a szabadság és az összetartozás ünneplése nem csupán egy napra szóló esemény. Minden nap lehetőségünk van arra, hogy tiszteljük a múltat, értékeljük a jelent, és munkálkodjunk a jövőn. Legyen ez a nap arra is alkalom, hogy együtt ünnepeljünk, megosztva szeretetünket és tiszteletünket hazánk és népünk iránt.

A könyvek és olvasás jelentősége sosem halványul el. Legyenek azok az ablakok a múltba és az ajtók a jövőbe, melyeken keresztül megismerjük és formáljuk a világot, melyben élünk.

Kellemes megemlékezést kívánunk mindenkinek! 🇭🇺✨