Kedves Olvasóink!

A járványügyi korlátozások miatt a könyvtár épületébe nem lehet belépni, de olvasóinknak lehetőséget biztosítunk előre igényelt könyvek, folyóiratok, hangoskönyvek, zenei CD-k, DVD-k, diafilmek kölcsönzésére, minden részlegről.
A dokumentumok a könyvtár bejárata előtt vehetők át. Ha többen érkeznek egy időben, kérjük az utcán várakozás közben is tartsák a megfelelő távolságot! Ha éppen nincs senki az ajtóban, kérjük csengessenek.

A szolgáltatás 2021. január 11-től vehető igénybe, hétköznapokon 10-16 óráig. Biztosítunk délutáni sávot is kedden és csütörtökön, tehát ezekben az időpontokban lehet jönni az összekészített csomagért:

Hétfő: 10-16
Kedd: 10-19
Szerda: 10-16
Csütörtök: 10-19
Péntek: 10-16

A kölcsönzés menete:
1. Írja össze a kölcsönözni kívánt címeket! A könyvtár honlapján böngészhet a katalógusban: https://www.budaorskonyvtar.hu/
2. Adja le kölcsönzési igényét elsősorban e-mailben (info@budaorskonyvtar.hu), vagy telefonon (23/415-405)!
Ne feledje el megadni: nevét, (olvasójegyének számát), elérhetőségét (telefonszám, e-mail cím).
3. Kérjük, e-mailes igénylés esetén várja meg visszaigazolásunkat! Az összekészített dokumentumokat 2 napig tartjuk fent.

Természetesen a kint lévő könyveket ezen alkalmakkor vissza lehet hozni.

Minden kölcsönzési határidőt az újranyitás utáni hétig meghosszabbítunk, késedelmi díjat nem számítunk fel.
A könyvtár munkatársai a dokumentumok összeállítását a higiéniára ügyelve, az egészségügyi szabályokat betartva végzik!
Felhívjuk olvasóink figyelmét a kötelező maszkhasználatra!
Vigyázzunk egymásra, jó egészséget kívánunk mindenkinek!