Michelle Knudsen: Oroszlán ​a könyvtárban
Miss Merriweather, a könyvtár igazgatója nagyon szigorúan veszi a szabályokat. Például tilos szaladgálni a könyvtárban, és csöndben kell lenni. Ám amikor egy oroszlán tér be hozzájuk, senki nem tudja, mit is tegyen. Az oroszlánokra semmilyen szabály nem vonatkozik.
Kiderül azonban, hogy az oroszlán nagyon is illik a könyvtárba, hiszen nesztelenül közlekedik hatalmas mancsain, kényelmes háttámaszként szolgál a gyerekeknek, és soha nem bömböl – legalábbis most már nem..
Ám amikor valami szörnyűség történik, az oroszlán csak a maga módján tud segíteni. Vajon létezik olyan ok, ami miatt megszegheti a könyvtár szabályait?
Knudsen és Hawkes elragadó története nemcsk a szabályokról és azok betartásáról szól, hanem egy csodálatos helyről is: a könyvtárról.

Cornelia Funke: Tintaszív
Meggie valósággal rajong a könyvekért. Apja, Mortimer Folchart, a könyvkötő ugyancsak szereti a remek történeteket, bár hangosan nem hajlandó felolvasni semmit. Csendesen élik mindennapi életüket, amíg egy esős éjjelen különös idegen kopogtat az ajtójukon. Porkéz figyelmeztető szava arra kényszeríti Mót, hogy felfedje a féltve őrzött, tintával szőtt titkot, amely örökre megváltoztatja életüket.

Claire Gratias: Elég legyen az olvasásból!
Horáció nem olyan pocok, mint a többi.
A könyv a mindene.
Mire vágyik? Hogy könyvtári pacapocok legyen!
Horáció mindig, mindenütt olvas… aggódó szülei legnagyobb bánatára.
„Megsüketülsz és megvakulsz! ELÉG LEGYEN AZ OLVASÁSBÓL!” – rivalltak rá állandóan.
Végül szörnyű dolog történt: Horáció édesapja dühében fia teljes könyvtárát elkobozta!
Miután olvasmányaitól megfosztják, Horáció élete dögunalommá válik… mindaddig, amíg egy szép napon rábukkan egy apróhirdetésre, amely mindent megváltoztat.