Marja Baseler, Annemarie Van Der Brink: Utazás ​a koponyán belül
Gyere el az Agyhotelbe, a világ legokosabb szállására!
Itt megtalálhatod a legizgalmasabb agytitkokat! És a legtutibb tippeket, amelyekkel csúcsformában tarthatod az agyadat. Még ma indulj útnak az agyadban, és fedezd fel, hogy miben vagy jó. Ismerd meg az agyműködésedet a Kobakban. Melyik terület gondoskodik arról, hogy megjegyezd a dolgokat? Briliáns agyad melyik része figyelmeztet a veszélyre? Mennyire vagy okos az érzelmeiddel?
Teszteld a tehetségedet. Derítsd ki a Stein család titkát! Kukkants be az Agyhotelbe, és csekkolj be még ma!
Egészséges agy? Edzd, védd, pihentesd és etesd az agyadat!

Sportszelfi – Avagy a sportolás művészete
Milyen a patakparti kondipark? Na és a túrógombóc-pingpong? Hogyan adogat Dalma? Paripa-e a szobabicikli? Petőfisen csúsznak a téren a jégen a srácok? Mi a jó a kosarazásban? Milyen érzés a fenyőerdők illatával lefelé siklani egy hegyoldalon? Titkos ereje van-e a túlpartnak? Mire emlékszik egy futócipő? A kötetben szereplő, három korosztálynak, 7-9, 10-12 éves és 13 évnél idősebb gyerekeknek szóló kortárs versekben, kisprózákban a legkülönfélébb sportágakkal találkozhat az olvasó – de mindegyik írás középpontjában ugyanaz a semmihez sem fogható érzés áll: a mozgás öröme.

Tokody Klára: Mina ​és Vidi az óriások nyomában
Mina és Vidi mesét hallgatnak a Balaton keletkezéséről. Hova tűnhettek az óriások, akiknek köszönhető a Balaton és az északi parti hegyek születése? A két fonyódligeti tündér útra kel, hogy kiderítsék a rejtélyt. Titkos somogyvári könyvtárban kutatnak, viharba keverednek a Balaton fölött, útbaigazítást kapnak a tihanyi Belső-tóban élő különös kínai bölcs aranyhaltól, rátalálnak Vakondpajtás anyukájára, víz alatti barlangba merülnek le kukorica-tengeralattjáróval. Ám a sok kaland nincs hiába: a két tündér kideríti a megdöbbentő igazságot az óriásokról.

Jókai Mór, Cs. Horváth Tibor: A ​lőcsei fehér asszony (képregény)
Áruló, s egy egész várost az ellenség kezére adó „ördögi nőszemély”, vagy önfeláldozó szent volt a lőcsei fehér asszony, történelmünk egyik legellentmondásosabb alakja? Ez a lélektani rejtély indította Jókai Mórt arra, hogy megírja egyik legfordulatosabb, legizgalmasabb történelmi
regényét, amely a Rákóczi-szabadságharc végén játszódik, a szatmári béke idején.
Korcsmáros Pál 1963-ban rajzolta meg a regény képregényváltozatát, amely heti folytatásokban, 18 héten keresztül jelent meg a Füles rejtvényújságban. A rajzokat most összegyűjtve, digitális technikával felújítva, egy kötetben tárjuk az olvasók elé.

Comments are closed.