Heller Ágnes: Az akarat szabadsága
Az akarat szabadsága című könyv egy válogatás a világhírű filozófus legismertebb, legnagyobb hatású filozófiai esszéiből. Heller Ágnes a Budapesti Iskola egyik jelentős személyisége volt, tanított Berlinben, Melbourne-ben, Torinóban, São Paulóban, New Yorkban, Szegeden és Budapesten. Műveit tucatnyi nyelvre fordították le, Magyarországon többek között Széchenyi-díjjal tüntették ki.
Darwin és az ízeltlábúak lenyűgöző világa
Könyvünkkel felfedezőútra hívjuk az olvasót, egy olyan utazásra, amely során az állatvilág fajokban leggazdagabb törzsének képviselői lesznek az idegenvezetők és egyben a fő látványosságok is. Lapról lapra, kontinensről kontinensre barangolhatunk az ízeltlábúak lenyűgöző világában, s legféltettebb titkaikba is bepillantást nyerhetünk. Megismerkedhetünk többek között az álcázás és a rejtőzködés mestereivel, szőhetünk hálót a csapdaállítók kiválóságaival, repülhetünk nektárért a legkifinomultabb látású rovarokkal, építhetünk ivadékbölcsőket bambuszok fásodó szárában, és ha szeretnénk, a félelmetes megjelenésű ostorfarkúak családi életének is részesei lehetünk.
Danyiil Turovszkij: Orosz hekkerek
A moszkvai szerzőt, Danyiil Turovszkijt valaha szintén vonzotta a hekkerség, ám végül az egyik legnépszerűbb orosz internetes hírportál, a Medúza újságírója lett. Könyvében azoknak a szovjet gyerekeknek a történetét meséli el, akik kamaszkorukban az utolsó pénzükből vették meg a népszerű Hekker című folyóiratot, felnőve pedig milliókat keresnek azzal, hogy különböző weboldalakat törnek fel. Van köztük olyan, aki éppen sokévnyi börtönbüntetését tölti egy amerikai cellában, de olyan is, aki megmaradt fehér hekkernek, és nagyvállalatok számítógépes védelmi rendszerének kidolgozásában segít. Turovszkij könyve azt igyekszik megértetni velünk, hogy a számítógép és az okostelefon nem a barátunk – inkább a leggyengébb láncszemei személyes adataink védelmének.
Comments are closed.