Október 5-én, szombaton az Országos Könyvtári Napok alkalmából különleges helytörténeti sétára várjuk az érdeklődőket, Steinhauser Klára vezetésével. Bár Klári hivatalosan nem helytörténész, szenvedélyesen kutatja és dokumentálja Budaörs múltját, különös tekintettel a sváb hagyományokra és a város történetére.

Klári több évtizede él óta él Budaörsön, ahol óvónőként dolgozott. Számos családtörténeti könyvet írt, amelyek a város régi családjait, a második világháború után betelepülteket, valamint az elűzötteket mutatják be. Az Óvárosért Egyesület megbízásából két füzetet készített, melyek Budaörs szobrait és emlékműveit gyűjtik össze.

A séta során Budaörs rejtett kincseit fedezhetjük fel, megismerve a város történelmi és kulturális emlékeit. Klári gazdag tudását és elkötelezettségét személyes történetekkel egészíti ki, így a séta valódi időutazást kínál.

Találkozó:
10:00-kor a Gróf Bercsényi Zsuzsanna Városi Könyvtár előtt (2040 Budaörs, Károly király u. 20.).

A program ingyenes, mindenkit szeretettel várunk!